Poznań ponownie obniża opłaty za ogródki gastronomiczne

Poznańscy radni podjęli decyzję o przedłużeniu pomocy dla właścicieli restauracji, barów i kawiarni. Ponownie obniżone będą stawki za ogródki gastronomiczne. W ten sposób Miasto chce pomóc przedsiębiorcom w trudnym czasie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

 

Zgodnie z zapowiedziami, Poznań chce wspomóc lokalnych przedsiębiorców i obniży opłaty za ogródki gastronomiczne. Obostrzenia sanitarne są szczególnie dotkliwe dla branży gastronomicznej, która nie może w pełni funkcjonować w związku z pandemią.


Przyjęta przez radnych uchwała zakłada obniżenie stawek za zajęty metr kwadratowy pasa drogowego. Jest to zależne od daty. Do 30 czerwca, a także od 1 września 2021 roku do 14 marca 2022 roku stawka wyniesie 1 grosz za każdy zajęty metr kwadratowy pasa drogowego dziennie.

Stawki wzrosną w sezonie letnim. Od 1 lipca do 31 sierpnia opłaty wyniosą o połowę mniej niż standardowo przed pandemią. Wysokość opłaty będzie także zależna od położenia ogródka.

W śródmieściu będzie wynosić 50 groszy za metr kwadratowy, ale w strefie peryferyjnej już tylko 20 groszy. Po wakacjach, od 1 września stawki znów zmaleją do 1 grosza, niezależnie od tego, gdzie znajduje się ogródek.