Teatr Muzyczny zaprezentuje się w powiecie poznańskim

Mieszkańcy powiatu poznańskiego będą mieli ułatwiony dostęp do kultury. Dzięki współpracy powiatu z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, jeszcze w tym roku odbędzie się cykl koncertów w poszczególnych gminach.

 

Pod koniec ubiegłego roku Powiat Poznański nawiązał współpracę z Teatrem Muzycznym, kiedy to zorganizowano spektakl „Bądźmy razem. Koncert dla pracowników ochrony zdrowia”. Koncert dostępny jest do czerwca za darmo na kanale YouTube i Facebook teatru i zawiera największe musicalowe hity. Do tej pory obejrzało go prawie 400 tysięcy osób.

Obecne obostrzenia sprawiły, że bezpośredni dostęp do kultury jest ograniczony. Na szczęście placówki kulturalne dbają o utrzymanie kontaktu z odbiorcami poprzez spektakle, koncerty, wystawy i oprowadzania w wersji online.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli uchwałę o przyznaniu 2 mln złotych wsparcia dla Teatru Muzycznego. W tym i kolejnym roku placówka dostanie po pół miliona złotych, a w 2023 roku milion. Wsparcie to efekt ubiegłorocznej deklaracji podpisanej przez Powiat Poznański i Miasto Poznań.

Dzięki współpracy pomiędzy naszymi samorządami, Teatr Muzyczny będzie pokazywać spektakle i koncerty dla bardzo licznej grupy widzów metropolii poznańskiej, w tym dla mieszkańców powiatu. Mimo iż obecnie w wyniku pandemii repertuar został przeniesiony do sieci, wsparcie finansowe, jakie planujemy przekazać tej instytucji kultury jest bardzo potrzebne. Dzięki naszej współpracy zyskają nasi mieszkańcy a także artyści, których sytuacja w obecnych czasach jest bardzo trudna – powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

Wydarzenia online to jednak nie wszystko. Jeszcze w tym roku planowany jest cykl koncertów, które odbędą się w gminach położonych wzdłuż Warty w powiecie poznańskim. Dzięki temu mieszkańcy powiatu będą mieli ułatwiony dostęp do kultury. Szczegóły będą znane w najbliższych miesiącach.