Wiosenna pogoda przyciąga poznaniaków nad Wartę, ale wypoczywający zapominają o pandemii

Wiosenna pogoda działa niczym magnes na poznaniaków, którzy chętnie spędzają czas na terenach nadwarciańskich. Niestety, nie wszyscy pamiętają o zasadach reżimu sanitarnego w czasie pandemii.

 

Już w lutym, kiedy to do Poznania zawitało słońce i wyższe temperatury, mieszkańcy wyszli nad Wartę i spędzali czas na powietrzu z rodziną i znajomymi (więcej o tym tutaj). W ostatnich dniach wiosenna aura ponownie „urzęduje” w stolicy Wielkopolski, co sprawiło, że na terenach nadwarciańskich znów można spotkać wiele osób.

Niestety, zarówno wtedy jak i obecnie problemem jest niestosowanie się przez wypoczywających do zasad reżimu sanitarnego. Zdecydowana większość osób zapomina o dystansie społecznym i maseczkach na twarzy.

W sprawie głos zabrał prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, który zaapelował o rozsądek. Podkreślił, że brytyjska mutacja koronawirusa, która obecnie stanowi większość przypadków zakażeń w Polsce jest bardziej zaraźliwa, a opieka zdrowotna w kraju jest na skraju wytrzymałości. Zaapelował o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa, by unikać przenoszenia wirusa na kolejne osoby.