Wyjątkowe narodziny w Zoo Poznań. Na świat przyszedł jeleń milu

W Nowym Zoo pojawił się nowy mieszkaniec – niecały tydzień temu na świat przyszedł jeleń milu, który należy do gatunków żyjących obecnie jedynie w ogrodach zoologicznych.

 

Jak poinformował dziś poznański ogród zoologiczny, jeleń urodził się 5 dni temu i otrzymał imię Lenny. Jego narodziny są wyjątkowo cenne nie tylko dla zoo, ale także dla całego gatunku.

Jelenie milu, zwane też jeleniami Davida, to jelenie pochodzące z Azji, zamieszkujące niegdyś północne i środkowe Chiny, obecnie wyginęły na wolności (EW, extinct in the wild) utrzymywane są już jedynie w ogrodach zoologicznych” – wyjaśnia Zoo Poznań.

Samce jeleni milu posiadają poroże z charakterystycznym „meszkiem” – porasta je scypuł, czyli ochronna warstwa skórna porośnięta drobną sierścią. Podobną ochronę można zauważyć np. u reniferów.

Milu zrzucają poroże dwa razy w roku, jednak na swoje Lenny będzie musiał jeszcze poczekać. Na razie przebywa pod czujnym okiem i opieką rodziców oraz opiekunów w zoo, którzy szanując przestrzeń rodziny, doglądają młode głównie z dystansu.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.