Ponad 100 propozycji punktów masowych szczepień w Wielkopolsce

W Wielkopolsce zgłoszono ponad 100 propozycji utworzenia punktów szczepień masowych przeciw Sars-CoV-2. Miejsca zgłaszały wojewodzie jednostki samorządu terytorialnego. Trwa weryfikacja przedstawionych propozycji.

 

Jak poinformował Wielkopolski Urząd Wojewódzki, wpłynęło łącznie 105 propozycji utworzenia punktów szczepień masowych. Większość uzyskała już pozytywną weryfikację ze strony służb wojewody.

Wśród proponowanych miejsc są m.in. Stadion Miejski w Poznaniu, Dom Kultury w Stęszewie, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Arena Ostrów, Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach, I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu.

Wykaz został już przekazany do NFZ w Poznaniu, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z prośbą o zaopiniowanie zgłoszonych propozycji pod względem sanitarno-epidemiologicznym oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Do 11 kwietnia zostanie ogłoszona lista punktów szczepień masowych, które spełniają podstawowe wymogi.

Jak podkreśla Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski, przyspieszenie realizacji Narodowego Programu Szczepień poprzez utworzenie punktów masowych szczepień ma na celu przyspieszenie opanowania epidemii oraz powrotu do „normalności”.