Strażacy apelują o pomoc osobom starszym. Czasem wystarczy jeden telefon

Strażacy apelują, aby pamiętać o osobach starszych z naszego otoczenia. Zwykłe zakupy, czy najpotrzebniejsze lekarstwa to rzeczy pierwszej potrzeby, a niejednokrotnie tego właśnie brakuje w domach seniorów. Zwróćmy uwagę czy nasi sąsiedzi tego nie potrzebują zanim będzie za późno. Jak informują strażacy, w dobie pandemii liczba interwencji w domach osób starszych wzrosła z kilku do kilkudziesięciu w miesiącu.

 

Ostatnio odnotowujemy duży wzrost interwencji związanych z otwarciem mieszkania, w których niestety bardzo często znajdujemy zwłoki osób starszych. To są osoby samotne, które nie mają znikąd pomocy. Więc apelujemy, aby jako sąsiedzi, jako rodzina, pamiętać o tych osobach – powiedziała mł. bryg. Lucyna Rudzińska ze straży pożarnej w Poznaniu.
 

“W 2019 roku mieliśmy na początku roku mieliśmy około 5-10 zdarzeń związanych właśnie z otwarciem mieszkania, natomiast patrząc na początek roku 2021 oscyluje w granicach 30-40 średnio na miesiąc, niestety rośnie to bardzo mocno”– dodała Rudzińska.