Wielkopolanie aktywowali do tej pory ok. 33% bonów turystycznych. To ponad 100 mln złotych

Wielkopolanie wykorzystali na razie ok. 33% przysługujących im bonów turystycznych. To dodatkowe świadczenie przysługujące na każde dziecko, które kwalifikuje się do programu Rodzina 500+.

 

Bony turystyczne przyznawane są w wysokości 500 złotych na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie w ramach programu Rodzina 500+. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przyznawane są dwa bony o tej samej wartości.

To dodatkowe wsparcie dla opiekunów i rodziców. Bon można wykorzystać do zapłaty za m.in. usługi hotelarskie, bilety wstępu czy wydarzenia i atrakcje turystyczne na terytorium Polski, w ramach podmiotów zgłoszonych do akcji.

Obsługa bonu odbywa się w systemie teleinformatycznym ZUS. Można go aktywować w dowolnym momencie, po podaniu wymaganych danych kontaktowych.

Jak wynika z danych przekazanych przez Marlenę Nowicką, rzeczniczkę prasową ZUS w Wielkopolsce, do tej pory aktywowano 136 tysięcy bonów turystycznych o łącznej wartości niemal 118 milionów złotych. To ok. 33% wszystkich przysługujących Wielkopolanom bonów.

Pozostali mają czas na aktywowanie swoich bonów do 31 marca 2022 roku. Łącznie to ponad 275 tysięcy wciąż nieaktywowanych bonów.