Jest decyzja w sprawie dalszych obostrzeń sanitarnych w Polsce

Obowiązujące obostrzenia sanitarne związane z sytuacją epidemiologiczną w Polsce zostały przedłużone do drugiej połowy kwietnia.

 

Początkowo aktualne obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia, jednak jak poinformował dziś minister zdrowia po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podjęto decyzję o ich wydłużeniu do 18 kwietnia. Ma to związek przede wszystkim z liczbą osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 i przeciążenia służby zdrowia.

Jednocześnie minister wskazał, że konsekwencje epidemiologiczne zachowań Polaków w czasie świąt wielkanocnych będą widoczne dopiero za kilka tygodni.

Do 18 kwietnia pozostaną zamknięte galerie i centra handlowe, sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych, obowiązywać będą limity osób na metr kwadratowy w sklepach, punktach usługowych i miejscach kultu religijnego, zamknięte pozostaną przedszkola i żłobki,a nauka w szkołach będzie prowadzona w trybie zdalnym, natomiast obiekty sportowe będą dostępne wyłącznie dla zawodników sportu zawodowego.

Zamknięte pozostają salony fryzjerskie, kosmetyczne, urody, teatry, kina, hotele, galerie sztuki, kasyna, solaria, baseny, muzea i sauny.