Które poznańskie ulice będą w tym roku remontowane?

Okres wiosenny oznacza początek intensywnych prac remontowych na ulicach Poznania. Wkrótce ma być znany dokładny harmonogram prac, jednak już teraz wiadomo, gdzie będą prowadzone prace w najbliższych miesiącach.

 

Przy układaniu harmonogramu prac brane są pod uwagę m.in. plany innych podmiotów dotyczące wykonywania robót, w tym m.in. w zakresie sieci wodociągowej, gazowej czy energetycznej.

Dziś rozpoczyna się remont nawierzchni na ul. Piwnej. Jeszcze w tym roku prace będą prowadzone także na ul. Krzywoustego na odcinku od węzła nad autostradą A2 do wiaduktu na Franowie, na części wjazdowej do Poznania.

Choć wydawać by się mogło, że remont ul. Warszawskiej został zakończony w poprzednim roku, to jeszcze w tym wymieniana będzie nawierzchnia na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Michała do ul. Krańcowej.

W pierwszej połowie kwietnia ma rozpocząć się także przebudowa ul. Przybyszewskiego. Początkowo prace będą obejmowały chodnik, jednak od 19 kwietnia przeniosą się na jezdnię.

Na ten rok zaplanowano też wymianę nawierzchni na ul. Przybyszewskiego na odcinku od ul. Szamarzewskiego do ul. Dąbrowskiego.

Planowany jest także remont na obu częściach ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Promienistej do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego. Podobne prace będą wykonywane na ul. Jawornickiej od ul. Smardzewskiej do ul. Promienistej oraz na ul. Promienistej od ul. Jawornickiej do ul. Krośnieńskiej.

Jeszcze w tym roku nowa nawierzchnia ma pojawić się na ul. Grochowskiej, na zachodniej części od ul. Grunwaldzkiej do ul. Pogodnej.

W planach na 2021 rok znalazły się także remonty na ul. Polnej od ul. Bukowskiej do ul. Marcelińskiej oraz ul. Wojska Polskiego od ul. Wołyńskiej do wiaduktu nad ul. Niestachowską. Kierowcy zyskają także nową nawierzchnię na ul. Głogowskiej na części wyjazdowej z miasta, na odcinku od wiaduktu górczyńskiego do ul. Kopanina.

Jednocześnie prowadzone będą prace na poszczególnych osiedlach, m.in. na ul. Jaskiniowej między ul. Turniową i Graniową, na ul. Słupeckiej od ul. Kruszwickiej do Inowrocławskiej oraz na ul. Ropczyckiej.

Dokładny harmonogram prac ma powstać jeszcze w kwietniu. O zmianach i utrudnieniach w ruchu ZDM będzie informował na bieżąco.

Na tegoroczne prace związane z remontami dróg zabezpieczono 15 mln złotych.