„Kurs Miejskiego Relaksu” – Fundajca Malta prowadzi nabór do grupy terenowej dla młodzieży

Fundacja Malta rozpoczęła nabór na twórcze działania aktywizujące i edukacyjne dla młodzieży. Projekt odbywa się w ramach Generatora Malta, w sekcji Festiwalu Malta. Zajęcia będą miały charakter weekendowych spotkań w formie tradycyjnej i zdalnej.

 

W ciągu roku życie wielu ludzi przeniosło się do strefy wirtualnej. Fundacja Malta chce wyjść do natury. Zajęcia dla młodych twórców, działaczy i aktywistów w wieku 15-19 lat będą prowadzone na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych, czyli popularnie zwanych „pandemicznym RODos” oraz w formie online.

„Zapraszamy młode fotografki, filmowców, działaczy proklimatycznych, zapalone dziennikarki, pisarki, poetów, rysowniczki, harcerzy, przyrodniczki do wzięcia udziału w naborze „Kurs Miejskiego Relaksu”. Jeśli chciałbyś odkryć nowe zainteresowania, rozwinąć swoją kreatywność lub poznać osoby, które podobnie jak Ty są wrażliwe i twórcze – dołącz do projektu i aktywnie działaj w obszarze, który Cię interesuje. Finał projektu odbędzie się w formie wystawy artystycznej oraz premiery zinu, które zostaną zaprezentowane 19 i 20 czerwca na Malta Festival Poznań 2021. Szczegóły w regulaminie open calla.” wskazuje Fundacja Malta.

Zajęcia rozpoczną się w maju. Spotkania obejmują takie zagadnienia jak warsztaty filmowe, fotograficzne, reporterskie, uprawiania roślin, tworzenia reklam społecznych w terenie, twórcza współpraca z permakulturowym zacięciem, projektowanie i testowanie aktywnego relaksu czy też poznawanie i wspieranie społeczności na Rodzinnych Ogrodach Działkowach.

Nabór na twórcze działania potrwa do 21 kwietnia. Zgłoszenie do open calla „Kurs Miejskiego Relaksu” należy wysłać w postaci wypełnionej ankiety dostępnej na stronei Festiwalu Malta. Udział w zajęciach jest bezpłatny.