Poznań rozpoczął dystrybucję darmowych maseczek ochronnych

Rozpoczęła się dystrybucja darmowych maseczek dla mieszkańców Poznania, które zostały przekazane z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W stolicy Wielkopolski zostanie rozdanych ponad 2,2 mln maseczek.

 

Jak informuje Urząd Miasta, zgodnie z przydziałem, na każdego mieszkańca Poznania przypadają cztery maseczki chirurgiczne. Dystrybucją, zgodnie z poleceniem wojewody wielkopolskiego, zajmuje się Miasto Poznań.

W pierwszej kolejności rozdawane są zakładom pracy, w których rozdzielane są między pracowników i ich rodziny.

Pracodawcy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na maseczki, wysyłając mail na adres: czk@um.poznan.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 61 878 41 49. Należy podać: nazwę zakładu pracy, liczbę pracowników, liczbę potrzebnych maseczek oraz dane kontaktowe osoby, która odbierze maseczki.

Jednocześnie trwa także dystrybucja w przestrzeni publicznej. Zajmują się tym strażnicy miejscy i strażacy OSP. Rozdawane są w rejonach, w których można spotkać najwięcej poznaniaków, czyli na miejskich targowiskach, przy wejściach na cmentarze, a także m.in. na nabrzeżach rzeki.

Dystrybucją mogą zająć się także punkty szczepień. Wówczas mieszkańcy będą mogli odebrać maseczki przychodząc na szczepienie przeciw Covid-19.