Jazdy próbne po łuku tymczasowym na pl. Wiosny Ludów

W centrum miasta odbyły się dziś jazdy próbne po nowym, tymczasowym łuku, który powstał przy placu Wiosny Ludów. To przygotowania do rozpoczęcia kolejnego etapu przebudowy w ramach Projektu Centrum.

 

Od kilku tygodni na placu Wiosny Ludów trwały prace związane z budową tymczasowego łuku tramwajowego, który umożliwi obsługę tramwajową tej okolicy w czasie prowadzonych prac remontowych w ramach Projektu Centrum.

Na czas prowadzonych prac związanych z przebudową, fragment ul. św. Marcin, Al. Marcinkowskiego i ul. 27 Grudnia będzie nieprzejezdny dla tramwajów. Ten etap robót rozpocznie się już 10 kwietnia. Od tego czasu, tramwaje będą kursowały po nowym, tymczasowym łuku torowym.

Tramwaje będą dojeżdżać do placu Wiosny Ludów, zapewniając obsługę komunikacyjną tej części centrum miasta łączoną z mostem św. Rocha i węzłem AWF. Dziś odbyły się jazdy próbne, które mają na celu sprawdzenie, czy łuk jest gotowy do obsługi ruchu tramwajowego.

Od 10 kwietnia zmienionymi trasami będą kursować tramwaje linii numer 3, 5, 6, 9 i 13. Linie tymczasowe numer 36 i 96 będą zlikwidowane, a dodatkowo zostaną uruchomione linie numer 92 i 99.