Ryanair uruchamia nowe połączenie z Poznania. Linia miała tam latać już w ubiegłym roku

Dobra wiadomość dla pasażerów poznańskiego lotniska Ławica – linia Ryanair ogłosiła uruchomienie nowego połączenia lotniczego ze stolicy Wielkopolski. Co ciekawe, to już trzeci raz, gdy mówi się o tej trasie.

 

Od lipca z Poznania będzie można polecieć linią Ryanair do Lwowa. Loty zaplanowano dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Pierwszy kurs zaplanowano na 4 lipca.

W przeszłości pasażerowie poznańskiego portu mogli latać do Lwowa z linią LOT. Pierwsze informacje o tym, że kierunkiem interesuje Ryanair pojawiły się już jesienią 2019 roku. Wówczas w komunikacie korporacyjnym wymienione zostało to połączenie, ale linia twierdziła, że to jedynie pomyłka w tekście.

Dwa miesiące później, w grudniu 2019 roku potwierdzono jednak nową trasę Ryanaira (więcej na ten temat tutaj). Loty miały odbywać się w środy i niedziele i ruszyć od sezonu letniego w 2020 roku. Pandemia pokrzyżowała jednak plany linii i pasażerów.

Uruchomienie lotów na Ukrainę to dobra wiadomość nie tylko dla turystów, ale także dla wielu Ukraińców mieszkających w Wielkopolsce.

Z okazji ogłoszenia nowej trasy linia przygotowała specjalną promocję, oferując bilety w atrakcyjnych cenach. Rezerwacji można dokonywać na stronie przewoźnika.