Budowa tramwaju na Naramowice – konieczne jest kilkugodzinne wyłączenie dostaw wody w okolicy

Dzisiejszej nocy prowadzone będą kolejne prace związane z budową trasy tramwajowej na Naramowice. Tym razem dotyczą rejonu os. Kosmonautów i będą oznaczały wyłączenia dostaw wody do sobotniego poranka. Planowane są także drobne utrudnienia w ruchu.

 

Jak wyjaśnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, przed pandemią prace wymagające wyłączenia dostaw wody były prowadzone przez Aquanet głównie w ciągu dnia. Obecnie, z uwagi na większe zapotrzebowanie na wodę z uwagi na fakt nauki zdalnej oraz w wielu przypadkach pracy zdalnej z domu, roboty przekładane są na godziny nocne, gdy zapotrzebowanie na wodę jest mniejsze.

Dzisiejszej nocy prace obejmą rejon os. Kosmonautów. Od godziny 22:00 w piątek do 5:00 w sobotę wyłączone będą dostawy wody do budynków na os. Kosmonautów 20 i 21 oraz na ul. Naramowickiej 112-100. Mieszkańcy proszeni są o przygotowanie zapasów potrzebnej wody. Godziny wyłączeń są szacunkowe.

Jednocześnie konieczne jest wprowadzenie kolejnych zmian w organizacji ruchu.

W związku z budową kanalizacji kablowej, w nocy z piątku na sobotę chodnik i droga rowerowa wzdłuż ul. Łużyckiej, na wysokości centrum handlowego, zostaną zawężone, a ruch – odbywający się dotąd osobnym chodnikiem i drogą rowerową – będzie prowadzony od tego czasu wspólnym dla tych użytkowników ciągiem pieszo-rowerowym.