Kiedy będzie można znów odwiedzić Zoo Poznań? Ogród przedłużył zamknięcie dla publiczności

Do poznańskiego zoo będzie można wybrać się najwcześniej w majówkę. Ogród poinformował o przedłużeniu zamknięcia terenu dla zwiedzających.

 

Powodem zamknięcia zoo dla publiczności jest trudna sytuacja epidemiologiczna w kraju. Choć dla części osób decyzja wydaje się niezrozumiała, to należy pamiętać o tym, że nad zwierzętami, ich bezpieczeństwem i życiem czuwają opiekunowie, którzy także mogą zakazić się koronawirusem.

Niedawno przez zoo przetoczyła się fala problemów kadrowych. Zakażenia, kwarantanny i obowiązkowe izolacje sprawiły, że brakowało osób do obsługi zwiedzających. Zoo stara się tak organizować pracę, by zapewnić ciągłość opieki nad zwierzętami w razie konieczności odsunięcia od pracy części załogi z powodu epidemii.

Jak wyjaśniono w dzisiejszym komunikacie, ponowne otwarcie zoo dla publiczności planowane jest na 1 maja. Zaznaczono jednak, że będzie to zależne od sytuacji epidemiologicznej oraz rekomendacji Miejskiego Zespołu ds. COVID-19 w Poznaniu.

AKTUALIZACJA (12:04):

Zoo Poznań zmieniło treść komunikatu. Zamknięcie ogrodu potrwa do 18 kwietnia, kolejne decyzje będą podejmowane na podstawie sytuacji epidemiologicznej w kraju.