Można już zapisywać się na bieg ku pamięci Poznańskiego Czerwca

Można już zapisywać się na IV edycję Biegu Lotto Poznański Czerwiec ’56. Impreza biegowa na stałe wpisała się nie tylko w kalendarz imprez sportowych w mieście, ale także w obchody rocznicy Poznańskiego Czerwca.

 

Już po raz czwarty będzie można pobiec, przejść z kijkami nordic walking lub przejechać na rolkach w hołdzie dla kombatantów Poznańskiego Czerwca. Część wpisowego przy zapisach przekazywana jest kombatantom wydarzeń, które miały ogromny wpływ na historię miasta, Polski, a także Europy Środkowo-Wschodniej. Za uzyskane fundusze zakupione zostaną m.in. żywność i środki ochrony osobistej. Dzięki temu bieg ma dodatkowy, pomocowy wymiar.

Po raz drugi w historii, z uwagi na sytuację epidemiologiczną bieg odbędzie się w formie wirtualnej i z dystansem społecznym. Zamiast wspólnego biegu, zarejestrowani uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 10 km lub mniej (w zależności od wybranej kategorii). Każdy będzie mógł przebiec wskazany dystans w dowolnym miejscu od 14 czerwca do 11 lipca. Można go pokonać za jednym razem lub dzieląc na odcinki pokonywane w ciągu 3 dni.

Zawodnik może rejestrować swój bieg za pomocą dowolnego urządzenia, które pozwala na mierzenie czasu i trasy.

Po zakończeniu biegu, biegacze przesyłają swój wynik do systemu, w którym odbywa się rejestracja. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Po zakończeniu całej rywalizacji biegacze otrzymają kurierem medal, koszulkę oraz gadżety od sponsorów.

Zapisy potrwają do 10 lipca. Odbywają się online na stronie internetowej Biegu, a opłata startowa wynosi od 29 do 59 złotych.

Bieg organizowany jest przy współpracy z Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz Instytutem Pamięci Narodowej.