Od początku kwietnia na wielkopolskich drogach zginęło już 8 osób. Policja apeluje o ostrożność

Choć tegoroczny kwiecień dopiero trwa nieco ponad tydzień to na wielkopolskich drogach zginęło już 8 osób. Policja apeluje o ostrożność zarówno do kierowców, jak i pieszych i rowerzystów.

 

Początek wiosny, który w tym roku jest wyjątkowo zdradliwy – z jednej strony słoneczne dni, z drugiej przymrozki, mgły i zachmurzenie z opadami deszczu, śniegu i gradu. Wszystko to sprawia, że warunki na drogach wcale nie są tak dobre, jak niektórym się wydaje.

Jak informuje Wielkopolska Policja, od początku miesiąca na wielkopolskich drogach zginęło już 8 osób. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy oraz poruszania się pieszo.

Wśród ofiar są trzy osoby, których samochody wypadły z drogi i uderzyły w drzewa, potrącona rowerzystka, potrącony pieszy, kobieta, która zginęła po zderzeniu samochodu z pociągiem, a także dwie osoby, które zginęły w wypadkach, w których doszło do zderzenia pojazdów.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozwagi na drogach. Przede wszystkim należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków jazdy. Rowerzyści i piesi powinni pamiętać z kolei o elementach odblaskowych oraz poruszaniu się po wyznaczonych ciągach oraz przejściach.