Ponad 40 mln zł dla Wielkopolski w ramach programu Maluch+

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał dziś dwie pierwsze umowy w ramach programu Maluch +. W ramach tegorocznej edycji „malucha” do Wielkopolski trafi aż 41 mln złotych.

 

Celem programu “Maluch+” jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

Program “Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. “Maluch+” jest programem rocznym.

– Jestem dumny, że wielkopolskie rodziny mogą liczyć na pomoc państwa. Nie mam wątpliwości, że instytucjonalna opieka nad dziećmi jest niezwykle potrzebna każdemu rodzicowi – mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

W latach 2016-2021 na realizację zadaniach w ramach Programu Maluch+ w Wielkopolsce przeznaczono kwotę ponad 152 milionów złotych.

Z podpisanych dziś umówi skorzysta Gmina Wolsztyn, która otrzymała 3.660.000,00 zł dotacji, dzięki której wybudowany zostanie budynek żłobka – z nowoczesnym wyposażeniem oraz placem zabaw – i powstaną aż 122 miejsca dla dzieci do lat 3.

Z kolei do Gminy Rogoźno trafi 1.650.000,00 zł. Dotacja umożliwi rozbudowę i adaptację budynku żłobka oraz zakup wyposażenia – powstanie 50 miejsc dla dzieci do lat 3.