Poznań upamiętni Krzysztofa Krawczyka

Poznańskie instytucje kultury upamiętnią zmarłego w Poniedziałek Wielkanocny Krzysztofa Krawczyka.

 

Upamiętnienie artysty to inicjatywa Teatru Polskiego i Estrady Poznańskiej, z którymi współpracował muzyk. Co ciekawe, ojciec Krzysztofa Krawczyka, January, był aktorem Teatru Polskiego w latach 1948-1955, dlatego powiązań ze stolicą Wielkopolski jest nieco więcej.

W sobotę, 10 kwietnia, w południe przed budynkiem teatru stanie gramofon, z którego zostaną odtworzone piosenki śpiewane przez zmarłego kilka dni temu artystę w spektaklu „Staroświecka komedia”. Premiera spektaklu miała miejsce w październiku 1977 roku i była efektem wspólnego przedsięwzięcia Teatru Polskiego i Estrady Poznańskiej.

To właśnie z tą drugą instytucją Krawczyk związany był nieco bardziej, jako artysta etatowy. W sobotę, na skwerze przed siedzibą instytucji przy ul. Masztalarskiej będzie można zobaczyć archiwalną fotografię artysty wraz z podziękowaniami. Zdjęcie jest bardzo słabo znane, dlatego warto je zobaczyć osobiście.

Estrada Poznańska przygotowała także podcast ze wspomnieniami menadżera Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Kosmali, który został nagrany z okazji 65-lecia Estrady Poznańskiej. Podcast dostępny jest online.

Jak wyjaśnia wiceprezydent Poznania, potrzebę upamiętnienia Krzysztofa Krawczyka w Poznaniu zgłaszali sami poznaniacy, wśród których nie brakuje fanów artysty w każdym wieku.

Pogrzeb muzyka odbędzie się w sobotę, 10 kwietnia.