Trzech mężczyzn zatrzymanych za przestępstwa dokonane na poznańskim Grunwaldzie

Nawet 10 lat w więzieniu mogą spędzić mężczyźni zatrzymani tuż po tym, jak dokonali włamania i kradzieży z jednego ze sklepów spożywczych na poznańskim Grunwaldzie. Okazało się, że na swoim koncie mają także inne przestępstwa.

 

Sprawa ma swój początek 16 marca, kiedy to policjanci z poznańskiego Grunwaldu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego przy ul. Swoboda. Nieznani sprawcy wybili szybę, a następne weszli do lokalu kradnąc towar o wartości kilku tysięcy złotych.

Podczas prowadzenia czynności na miejscu zdarzenia, pies służbowy podjął trop, a jego opiekun zauważył dwóch mężczyzn, którzy na widok funkcjonariusza zaczęli uciekać. Podjęto pościg i już po chwili w rejonie ul. Ognik doszło do zatrzymania uciekających. Policjanci szybko jednak ustalili, że włamania dokonały trzy, a nie dwie osoby.

Jednocześnie trwały poszukiwania w okolicy. W pewnym momencie na ul. Swoboda policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się zachowywać nerwowo i przyspieszył chcąc jak najszybciej się od nich oddalić. Policjanci dotarli do niego i wylegitymowali. Szybko okazało się, że to trzeci z włamywaczy. Cała trójka została zatrzymana.

Podczas przeszukania jednej z piwnic, w której wcześniej przebywali sprawcy, znaleziono skradziony towar, w tym wyroby tytoniowe i alkohol. Okazało się także, że włamanie do sklepu przy ul. Swoboda nie było jedynym na „koncie” podejrzanych.

Dzień wcześniej troje 20-latków dopuściło się trzech innych przestępstw – kradzieży roweru przy ul. Płomiennej, uszkodzenia szyby w pojeździe i włamania do niego wraz z kradzieżą rzeczy znajdujących się w samochodzie oraz uszkodzeń lusterka od samochodu zaparkowanego przy ul. Świt.

Mężczyźni usłyszeli po cztery zarzuty, za które odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara o 10 lat pozbawienia wolności.