Poznań pamięta o Krawczyku. Dziesiątki poznaniaków oddały hołd artyście

W sobotnie południe przed Teatrem Polskim stanie gramofon, z którego popłyną piosenki, śpiewane przez Krawczyka w spektaklu „Staroświecka komedia”.

Miał on swoją premierę w październiku 1977 roku, a obecność muzyka na scenie Polskiego miała charakter kontynuacji rodzinnej tradycji. – Jego ojciec January był aktorem teatru w latach 1949-1956

mówi Maciej Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego.

Od samego rana dziesiątki poznaniaków zbierają się przed siedzibą Teatru Polskiego by zapalić znicz pamięci i oddać hołd zmarłemu artyście. 

Piosenki śpiewane przez Krzysztofa Krawczyka są częścią naszych wspólnych wspomnień, a on sam zawsze będzie kojarzył się z pogodą ducha i nieustępliwością wobec przeciwności losu. Wielu mieszkańców zwracało się do nas z prośbą o choćby symboliczne upamiętnienie artysty, dlatego dziękuję poznańskim instytucjom kultury za adekwatną reakcję

mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Wcześniej chorował na Covid-19, jednak jak przekazała żona artysty przebyte zakażenie nie było powodem śmierci Krzysztofa Krawczyka.