Policja przerwała wesele na którym bawił się 100 osób. (VIDEO)

Policja w komendzie w Turku otrzymała dziś w nocy zgłoszenie o nielegalnym zgromadzeniu w postaci wesela na ponad 100 osób, które odbywało się w miejscowości Malanowo. Na miejsce udali się funkcjonariusze policji którzy wraz z sanepidem filmowali całą imprezę. Działania policji zakończyły się późną nocą.

Wszystkie osoby zostały spisane a sprawa została zgłoszona do prokuratury.
Miejsce zabawy było specjalnie zastawione ciężarowymi samochodami a oficjalne wejście było zamknięte.

“Ustaliliśmy, że w obiekcie może odbywać się nielegalne zgromadzenie. Interwencja przebiegła bardzo spokojnie, otworzono nam drzwi bez żadnych problemów. Wylegitymowaliśmy 81 osób – przekazał z kolei w rozmowie z portalem zpleszewa.pl nam asp. sztab. Mateusz Latuszewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku i dodał, że decyzja Sanepidu miała rygor natychmiastowej wykonalności. Wszystkie osoby musiały opuścić lokal i tak też się stało. Interwencję zakończyliśmy po kilku godzinach. Choć to przykra sytuacja, nie doszło do żadnych incydentów, wszystko przebiegało w kulturalny sposób”

 przekazał rzecznik policji

Od 23 października w całym kraju obowiązuje zakaz spotkań, zebrań, imprez i zgromadzeń publicznych w większej liczbie niż pięć osób. Niemożliwa zatem stała się organizacja wesel. Tajemnicą poliszynela jest, że niektórzy z restauratorów mimo obostrzeń decydują się na organizację zaplanowanych wcześniej przyjęć.
Pierwszy o sprawie napisał iTurek.net