Groził żonie i synowi, policja nakazała mu natychmiastowe opuszczenie mieszkania

Policjanci z Tarnowa Podgórnego skorzystali z przepisów ustawy antyprzemocowej i wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania wobec sprawcy przemocy domowej.

 

Zdarzenie miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia. Policjanci z Tarnowa Podgórnego otrzymali wezwanie do awantury między małżonkami w jednym z domów. Po przyjechaniu na miejsce, funkcjonariusze usłyszeli od zgłaszającej kobiety, że mąż jest wobec niej agresywny i że groził jej i synowi.

Po rozeznaniu w bieżącej sytuacji, policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę i przewieźli go do aresztu.

Po analizie sytuacji rodzinnej w ramach prowadzonych działań, wydano decyzję o nakazie natychmiastowego opuszczenia mieszkania przez agresora i zakazie zbliżania się do niego na określoną odległość przez 14 dni. Mężczyzna mógł zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku i te potrzebne do wykonywania pracy. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem jego żony i dzieci.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty znęcania się oraz kierowania gróźb karalnych. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zakaz zbliżania się do mieszkania może zostać wydłużony przez sąd. W przypadku złamania któregokolwiek z postanowień, mężczyzna może zostać ukarany karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.