Kolejne zmiany organizacji ruchu na Jeżycach

Dzisiejszej nocy zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy ul. św. Wawrzyńca. Utrudnienia będą czekać na kierowców w rejonie ul. Żeromskiego i Niestachowskiej.

 

Od nocy z poniedziałku na wtorek (z 12 na 13 kwietnia) kierowcy jadący ul. Żeromskiego od skrzyżowana z ul. Dąbrowskiego, na odcinku rozpoczynającym tuż za nim i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. św. Wawrzyńca, będą mogli korzystać tylko z dwóch pasów ruchu w kierunku ul. Niestachowskiej.

Od tego czasu nie będzie również możliwy lewoskręt z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca. Pas, który służył do tego do tej pory, będzie mógł być wykorzystany wyłącznie do jazdy na wprost.

Jednocześnie, na południowej jezdni ul. św. Wawrzyńca, przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego, do dyspozycji kierowców będą trzy, a nie jak dotychczas cztery pasy ruchu – skrajny prawy do skrętu w kierunku ul. Dąbrowskiego i dwa skrajne lewe, do skrętu w kierunku ul. Niestachowskiej. 

Na wcześniejszym odcinku ul. św. Wawrzyńca, w sąsiedztwie osiedla Botaniczna, rozpoczynać się będzie ograniczenie prędkości, początkowo do 50 km/h, a bliżej skrzyżowania – do 30 km/h.