Siedziba MOPR przy ul. Cześnikowskiej przejdzie modernizację. Obiekt ma spełniać wymogi ochrony pożarowej

Budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Cześnikowskiej zostanie zmodernizowany i przebudowany. Przetarg na wykonawcę robót ogłosiła spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

 

Budynek jest użytkowany przez MOPR od 2001 roku, ale powstał kilkadziesiąt lat temu z przeznaczeniem na żłobek. Został przystosowany na potrzeby placówki pomocy rodzinie, jednak nadal nie udało się w całości wykonać prac adaptacyjnych. Co więcej, obiekt nie spełnia przepisów ochrony pożarowej.

W ramach inwestycji, wyremontowane zostaną pomieszczenia biurowe, a toalety zostaną przebudowane. Jedna z nich będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wydzielone zostaną pomieszczenia socjalne dla pracowników, a strega wejścia z biurem obsługi zostanie przebudowana, by powiększyć wiatrołap i zabudować loggie.

Remont obejmie także instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna i elektryczna.

Budynek zostanie przystosowany do przepisów ochrony pożarowej. Obejmuje to m.in. przebudowanie schodów, poszerzenie korytarzy, budowę dodatkowego wyjścia bezpieczeństwa, instalację sygnalizacji pożaru oraz oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 190 dni od dnia podpisania umowy na realizację zlecenia.