Zaprezentowano czołówkę i identyfikację 14. MFFA Animator

Festiwal Animator zaprezentował czołówkę oraz identyfikację tegorocznej edycji wydarzenia. Będzie to już 14. odsłona Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych, a także kolejna kwalifikująca do Oscara.

 

Poznański Animator jest największym wydarzeniem kulturalnym w Polsce poświęconym filmowi animowanemu, a zarazem festiwalem kwalifikującym do Oscara. Podczas każdej edycji prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, a prestiż wydarzenia rośnie wraz z każdą edycją.

Tegoroczna odsłona będzie już 14. w historii festiwalu i po raz drugi odbędzie się w formie hybrydowej. Część pokazów będzie dostępna online, a część w Kinie Muza. Festiwal zaplanowany jest na 9-15 lipca 2021 roku, a szczegóły dotyczące wydarzenia mają zostać przekazane wkrótce.

Dziś zdradzono kolejne informacje. Zaprezentowano tegoroczną czołówkę oraz identyfikację Festiwalu. Autorem czołówki jest polski animator Tomasz Popakul, który stworzył także muzykę do tegorocznej edycji.

„ Koncept trailera zbudowany jest wokół postaci naukowca-ogrodnika, hodującego gigantyczną roślinę w sekretnym laboratorium/ogrodzie. To afirmacja „nieokiełznanej siły życiowej”, gdzie ogrodnik jest “animatorem”, tym który stwarza życie/ wprawia je w ruch, ale którego dzieło żyje dalej. Zależało mi również na przedstawieniu naukowca: współczesnego czarodzieja (strażnika wiedzy, badacza), mającego do czynienia, ze zjawiskami które są niewidoczne i niezrozumiałe dla większości. Chciałem przedstawić świat jako piękny i groźny zarazem, w którym warto żyć pomimo wszystkich czyhających niebezpieczeństw” – mówi Tomasz Popakul.

Z kolei identyfikację, na podstawie animacji stworzyło poznańskie studio Minimum Studio. Powstały dwa plakaty zdradzające główne hasło tegorocznej edycji, czyli „Between Us” (ang. „Między nami”).

Jak wyjaśnia Filip Kozłowski, programer festiwalu, tegoroczna odsłona wydarzenia będzie skupiona na emocjach, aspiracjach i wyobrażeniach drzemiących w ludziach oraz ich wpływie na relacje między ludźmi.