Kolejne wielkopolskie szpitale z dodatkowymi zbiornikami i instalacjami do tlenoterapii

Kolejne placówki medyczne w Wielkopolsce są doposażane w instalacje tlenowe, które mają zapewnić odpowiednią opiekę pacjentom wymagającym tlenoterapii, przede wszystkich w związku z COVID-19.

 

W tym roku zbiornik z tlenem medycznym pojawił się m.in. w szpitalu MSWiA w Poznaniu. Pozwala na zabezpieczenie tlenoterapii dla ponad 100 pacjentów. Podobne inwestycje zrealizowano także w Krotoszynie i Śremie.

W ostatnich dniach 3-tonowy zbiornik wraz z parownicą i osprzetem stanął także w szpitalu powiatowym w Szamotułach, który od niecałych dwóch tygodniu, zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego, jest szpitalem zakaźnym jednoimiennym. Zabezpieczono tam 110 łóżek z pełnym dostępem do tlenoterapii.

Wkrótce generator tlenu będzie instalowany także w szpitalu w Pile. Wzmocni on podstawowe źródło tlenu w placówce.

Wzmocnienie istniejących instalacji tlenowych w naszych szpitalach, czy to poprzez dostawienie kolejnych zbiorników na tlen medyczny, czy też modernizację magistrali tlenowej, znacznie podnosi bezpieczeństwo w zakresie zaopatrzenia pacjentów w to niezwykle cenne lekarstwo, jakim jest tlen. Obecnie w naszych szpitalach wykorzystuje się ponad 250 urządzeń do tzw. wysokoprzepływowej tlenopterapii, które stanowią bardzo skuteczną broń przeciwko Covid-19 – mówi wojewoda Michał Zieliński.

Jak podkreśla Urząd Wojewódzki, inwestycje tlenowe będą służyc pacjentom wielkopolskich szpitali także po pandemii.