Nieudany debiut Skorży. Lech Poznań bez punktów w meczu z Rakowem Częstochowa

Częstochowa wygrał 3:1 z Lechem Poznań. W 10. minucie meczu Marcin Cebula dośrodkował piłkę z rzutu rożnego do Frana Tudora, który otworzył wynik meczu.

Marcin Cebula zanotował drugą asystę, gdy dograł z rzutu wolnego do Kamila Piątkowskiego, który strzałem głową skierował piłkę do bramki.

Trener Maciej Skorża dokonał w przerwie meczu trzech zmian. Boisko opuścili Jesper Karlstrom, Dani Ramirez i Alan Czerwiński. Zastąpili ich Michał Skóraś, Aron Johannsson i Jan Sykora. Lech Poznań z animuszem rozpoczął drugą połowę. Jan Sykora dograł do Mikaela Ishaka, który zdobył bramkę kontaktową.

Kilka minut później Raków zadał Lechowi nokautujący cios. Kamil Piątkowski podał do Marcina Cebuli, który złożył się do przewrotki i strzelił spektakularnego gola.

Raków po raz ostatni rozgrywał mecz na stadionie w Bełchatowie w roli gospodarza. Drużyna Marka Papszuna będzie mogła grać już na własnym stadionie w Częstochowie.