Poznań uznany za najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce

Poznań został wybrany „Najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem w Polsce” w konkursie dla branży usług nowoczesnych w Europie Środkowo-Wschodniej w ramach CEE Business Services Summit & Awards.

 

Konferencja CEE Business Services Summit & Awards odbyła się już po raz dziewiąty. Zrzesza niezależnych ekspertów, reprezentantów miast i przedstawicieli biznesu. W jej ramach organizowany jest jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla branży.

Miasta chcące wziąć udział w konkursie musiały przedstawić dane dotyczące wzrostu nowych inwestycji w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, a także inicjatywy i projekty wspierające rozwój branży BPO/SSC.

Jak informuje Urząd Miasta, w latach 2019-2020 w Poznaniu zrealizowano kilkanaście nowych projektów, a tylko w 2020 roku pozyskano siedem nowych firm. Kolejne zapowiedziały z kolei dalszy rozwój w stolicy Wielkopolski.

„Sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Poznaniu liczy obecnie 114 firm, które zatrudniają ponad 20 tys. pracowników. Wciąż staramy się przyciągać nowych inwestorów, oferując im jak najlepsze warunki do rozwoju. To szczególnie ważne w dobie pandemii. Bardzo się cieszę z tej nagrody, bo potwierdza ona wysoką pozycję stolicy Wielkopolski, jako miasta przyjaznego biznesowi” – podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Poznań został zwycięzcą kategorii „najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce”. Wyprzedził m.in. Trójmiasto, Katowice i Bydgoszcz.

Podczas gali przedstawiono również zwycięzcę w kategorii poznańska firma roku z sektora usług biznesowych. Otrzymało ją GSK Tech Poznań.

W skład jury, które wyłoniło laureatów konkursu wchodzili europejscy eksperci, przedstawiciele czołowych firm i instytucji otoczenia biznesu.