Zmiany dla pasażerów linii numer 169, 182, 214 i 224

Z powodu remontu nawierzchni, od poniedziałku (19 kwietnia) częściowo zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Oznacza to zmiany dla pasażerów linii numer 169, 182, 214 i 224.

 

Nie będzie możliwy przejazd ulicą Grochowską na wprost przez ulicę Grunwaldzką oraz wjazd w lewoskręty na tym skrzyżowaniu.

Prace remontowe spowodują zmiany w komunikacji autobusowej:

– dla autobusów linii 169 i 182 na węźle Grochowska zmieniona będzie lokalizacja przystanków: w kierunku os. Sobieskiego i os. Wichrowe Wzgórze obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem z ul. Grochowską (na wysokości ul. Włodkowica) oraz przystanek stały na ul. Grochowskiej w kierunku ul. Marcelińskiej. W kierunku os. Kopernika i Górczyna obowiązywać będzie tylko przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za ul. Grochowską (na wysokości ul. Sowińskiego),

– dla autobusów linii nocnych 214 i 224 (od poniedziałku 19 kwietnia od godz. 4:00) zmieniona będzie lokalizacja przystanków na węźle Grochowska: w kierunku ronda Kaponiera i Naramowic obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem z ul. Grochowską (na wysokości ul. Włodkowica), a w kierunku Junikowa obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za ul. Grochowską (na wysokości ul. Sowińskiego).

Następujące przystanki zmienią tymczasowo swoją lokalizację:

– Grochowska na ul. Grunwaldzkiej w kierunku Junikowa – przystanek zostanie przesunięty bliżej ul. Cześnikowskiej (na wysokość ul. Sowińskiego). Oprócz autobusów linii 214 i 224 będą się na nim zatrzymywać autobusy linii 169 i 182 w kierunku os. Kopernika i Górczyna,

– Grochowska na ul. Grunwaldzkiej w kierunku ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego – zostanie przesunięty bliżej ul. Ostroroga (na wysokość ul. Włodkowica). Oprócz autobusów linii 214 i 224 będą się na nim zatrzymywać autobusy linii 169 i 182 w kierunku os. Wichrowe Wzgórze i os. Sobieskiego.

Przystanek Grochowska na ul. Grochowskiej w kierunku ul. Promienistej będzie tymczasowo wyłączony z użytkowania (autobusy linii 169 i 182 będą zatrzymywać się na ul. Grunwaldzkiej przy ul. Cześnikowskiej).