Policjanci z Archiwum X ponownie pracują nad sprawą zabójstwa w Poznaniu z 1991 roku

Policjanci z poznańskiego Archiwum X wznowili śledztwo w sprawie zabójstwa Kazimiery Kurkowiak, do którego doszło w 1991 roku. Badane są zabezpieczone wówczas ślady i dowody. Funkcjonariusze proszą również o kontakt osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia.

 

Do zabójstwa na tle rabunkowym doszło 29 listopada 1991 roku przy ul. Jędrzejowskiej w Poznaniu. W godzinach wieczornych nieznany sprawca wszedł do domu, w którym mieszkały siostry, Kazimiera i Zofia Kurkowiak.

W chwili zdarzenia pierwsza z sióstr była w piwnicy, gdzie zaskoczył ją mężczyzna, który zaczął ją dusić. Jej krzyki oraz hałasy spowodowane odgłosami walki usłyszała siostra, która zbiegła, by jej pomóc. Napastnik obezwładnił jednak obie kobiety, a następnie zaciągnął do części dziennej domu, gdzie skrępował je, a następnie dusząc próbował dowiedzieć się, gdzie trzymają pieniądze.

Po wskazaniu miejsca, w którym była gotówka, sprawca udał się tam. W tym czasie Zofia Kurkowiak uwolniła się z więzów i wybiegła z domu, po czym schroniła się u sąsiadów, którzy wezwali na miejsce policję, a następnie udali się do domu sióstr. Na podłodze w domu znaleźli ciało Kazimiery Kurkowiak.

Funkcjonariusze przeprowadzili wówczas śledztwo zabezpieczając szereg śladów i przesłuchując świadków, w tym druga z sióstr. Niestety, do tej pory nie udało się ustalić sprawcy.

Sprawa trafiła do Archiwum X poznańskiej policji, którzy teraz ponownie dokładnie przyglądają się sprawie. Analizowane są wszystkie ślady i dowody. Jednocześnie policja zwróciła się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje, o kontakt pod numerem telefonu 572 900 236 lub mailowo pod adresem: [email protected].

 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.