Zakończono kolejny etap modernizacji siedziby Poznańskiej Szkoły Chóralnej

Zakończono kolejny etap modernizacji siedziby Poznańskiej Szkoły Chóralnej przy ul. Cegielskiego w Poznaniu. W ramach miejskiej inwestycji kontynuowano prace remontowe, które wcześniej placówka prowadziła samodzielnie.

 

Prace rozpoczęły się jesienią 2020 roku. Ten etap modernizacji jest kontynuacją prac remontowych rozpoczętych wcześniej przez placówkę.

W ramach inwestycji przeprowadzono m.in. gruntowną modernizację szkolnej kuchni, stołówki, sanitariatów i korytarza znajdujących się w przyziemiu budynku oraz przebudowę wentylacji mechanicznej. Samodzielnie prowadzona przez szkołę zajęłaby o wiele więcej czasu, z uwagi na konieczność uzbierania środków na prace poszczególnych pomieszczeniach.

Jak wyjaśnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, w ramach tego etapu modernizacji dobudowano także odcinek podziemnego kanału wentylacyjnego. Z kolei na żelbetowej płycie fundamentowej ustawiono murowany z cegły klinkierowej element czerpni powietrza. Docelowo pojawi się na nim tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły.

Prace dobiegły końca i uzyskały odbiory techniczne.

To jednak nie koniec prac w ponad 120 budynku. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę kolejnego etapu modernizacji siedziby szkoły. Obejmie on m.in. dostosowanie klatek schodowych do aktualnych wymogów przeciwpożarowych. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.