Wygodniej i bezpieczniej – rusza budowa kolejnego odcinka trasy rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej

W czwartek, 22 kwietnia rozpoczną się prace przy budowie kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Tym razem obejmą fragment od ul. Węgorka do ul. Rumuńskiej.

 

Rozpoczynające się jutro prace będą realizacją trzeciego etapu budowy trasy rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Najnowszy odcinek ma połączyć niedawno oddany do użytku fragment trasy od ul. Jugosłowiańskiej do Ronda Skubiszewskiego.

To kontynuacja prac, dzięki którym w dwóch ostatnich latach wybudowaliśmy drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od południowego zachodu nowy odcinek połączy się  z drogą biegnącą od ronda Skubiszewskiego do ul. Malwowej  – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach prac wybudowana będzie dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Po stronie południowej zostanie wymieniona także nawierzchnia chodnika. Prace obejmą także m.in. przebudowę nawierzchni oraz sygnalizacji na skrzyżowaniu z ul. Węgorka.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace w pierwszym etapie nie powinny powodować znaczących utrudnień w ruchu i zajęcia pasa drogowego.