Od jutra znów będzie można wybrać się do Zoo Poznań

Od jutra ponownie będzie można odwiedzać Zoo Poznań. To świetna wiadomość zwłaszcza w kontekście zbliżającej się majówki.

 

Poznański ogród zoologiczny został zamknięty 27 marca wraz z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń. Największym problemem instytucji były liczne zachorowania na Covid-19 wśród pracowników ogrodu. By zapewnić odpowiednią opiekę i bezpieczeństwo zwierząt oraz ciągłość zmian opiekunów mieszkańców zoo, wprowadzono ograniczenia. Zakażenia objęły także osoby na co dzień zajmujące się obsługą zwiedzających.

Od poniedziałku, 26 kwietnia, ponownie będzie można zwiedzać zarówno Stare jak i Nowe Zoo. Czynne będą także w dni świąteczne i w czasie zbliżającej się majówki, co w obliczu ograniczeń w innych sektorach gospodarki szczególnie ucieszy poznaniaków i turystów.

Ogród będzie czynny od 9:00 do 19:00. Wkrótce będzie można znów kupować bilety online. Pracownicy przypominają, że ze względów bezpieczeństwa, a także przyspieszenia organizacji obsługi, zakup biletów online jest najlepszym sposobem. Co ważne, nie trzeba ich drukować, można wejść na podstawie kodu w telefonie.

Na terenie ogrodu zwiedzający będą musieli przestrzegać aktualnych obostrzeń, w tym noszenia maseczek i zachowywania dystansu.

Część ekspozycji (pawilon zwierząt nocnych, chata tygrysa i dział zwierząt drapieżnych) jest wyłączona z możliwości zwiedzania. W budynku słoniarni wprowadzono ograniczenie liczby osób przebywających w obiekcie. Limit pasażerów będzie obowiązywać także w kolejce kursującej po zoo. Natomiast punkty gastronomiczne będą prowadzić sprzedaż na wynos, bez możliwości spożycia jedzenia i napojów przy stolikach w lokalu.