Jeden miesiąc i 130 mandatów za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych

Spotkanie „przy piwku” czy tez innym „procentowym” trunku bywa bardzo drogie i nie tylko ze względu na ceny alkoholu. Osoby, które spożywają alkohol w miejscach publicznych muszą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu.

 

Ograniczenie spotkań międzyludzkich zdecydowanie daje się we znaki niemal wszystkim. Niektórzy tęsknią za znajomymi do tego stopnia, że zapominają o obowiązujących przepisach, byle tylko spotkać się w dobrym towarzystwie i się… napić.

Cena spotkania rośnie, gdy alkohol jest spożywany w miejscu publicznym i zauważą to odpowiednie służby. W ostatnim czasie strażnicy miejscy interweniowali m.in. na ul. Półwiejskiej, gdzie trzy osoby spożywały alkohol przy ławce na deptaku. Zauważył ich operator monitoringu miejskiego, który powiadomił funkcjonariuszy straży miejskiej, a ci ukarali całą trójkę mandatami w wysokości 100 złotych.

Jak informuje straż miejska, tylko w marcu strażnicy wystawili mandaty za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych 130 osobom. W 8 przypadkach wnioski o ukaranie skierowano do sądu.