Zaatakował seniora w przejściu podziemnym. Zdarzenie zarejestrowała kamera

Podbiegł do seniora i zaatakował go silnym ciosem w tył głowy, aż starszy mężczyzna upadł na ziemię. Do zdarzenia doszło w przejściu podziemnym pod Rondem Kaponiera i zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Napastnik został już zatrzymany przez policję.

 

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia w godzinach wieczornych, około 20:00, w przejściu podziemnym pod Rondem Kaponiera, jednak dopiero teraz policja policja poinformowała o sprawie upubliczniając nagranie.

Kamery monitoringu zarejestrowały moment, w którym do 80-letniego mężczyzny podbiega napastnik, który nagle uderza go pięścią w tył głowy, przez co senior upada na ziemię. Napastnik stoi jeszcze później w pobliżu swojej ofiary. Po chwili senior wstaje z ziemi i oddala się w kierunku schodów.

Sprawa została zgłoszona do Komisariatu na Jeżycach. Kryminalni ustalili napastnika na podstawie zebranego materiału i nagrań monitoringu.

Podejrzany został zatrzymany 16 kwietnia w mieszkaniu przy ul. Głogowskiej. Jak relacjonuje Policja, w chwili zatrzymania był agresywny, dlatego został obezwładniony i doprowadzony do komisariatu.

W czasie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu tłumacząc, że w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.