Kolejne wraki usunięte z poznańskich ulic. Tym razem na Ławicy

Kolejne wraki zniknęły z Poznania. Tym razem nie w centrum, a na poznańskiej Ławicy.

 

Wraki pojazdów w mieście to wciąż duży problem – zabierają miejsca parkingowe, chodniki, często nawet część zieleni, a do tego wyglądają nieestetycznie. Procedura usunięcia takiego pojazdu nie jest jednak prosta ani szybka, dlatego wraki często szpecą okolicę drażniąc mieszkańców nawet kilka miesięcy.

Najpierw strażnicy dokonują oględzin pojazdu, by upewnić się, że kwalifikuje się do uznania go za wrak. Następnie trwa ustalanie właściciela oraz kontaktu z nim, a to często bywa problematyczne. Dopiero po odpowiednim szeregu procedur możliwe jest zlecenie usunięcia samochodu z ulicy.

W ostatnim czasie strażnicy miejscy z Referatu Grunwald doprowadzili do usunięcia dwóch wraków z ul. Złotowskiej, dzięki czemu nie tylko poprawił się poziom estetyki w okolicy. Zyskali przede wszystkim piesi, którzy „odzyskali” chodnik zastawiony przez pojazdy nienadające się już do jazdy.

Jak informuje straż miejska, w ubiegłym roku strażnicy doprowadzili do usunięcia z terenu Poznania 1126 wraków. W 818 przypadkach było to możliwe w wyniku czynności prowadzonych wobec właścicieli pojazdów, natomiast 308 wraków było usuniętych na podstawie przepisów ustawy o ruchu drogowym.