“Polska. Siła obrazu” – wystawa w Muzeum Narodowym przedłużona o ponad miesiąc

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie można znów wybrać się do instytucji kultury, choć wielu ma nadzieję, że ta część gospodarki zostanie uruchomiona po majówce. Osoby, które chciałyby zwiedzić jedną z najważniejszych wystaw w Poznaniu w tym roku „Polska. Siła obrazu”, na pewno ucieszy jednak fakt, że zostanie ona wydłużona o ponad miesiąc, więc po ponownym otwarciu będzie czas na wybranie się do Muzeum Narodowego.

 

Wystawa jest przygotowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie we współpracy z Musée du Louvre-Lens i Muzeum Narodowym w Poznaniu. Łącznie to niemal 100 obrazów, które stworzyli najważniejsi polscy twórcy epoki. Całość jest swego rodzaju opowieścią o budowie i wzbogacaniu narodowej kultury przez artystów, tworzeniu i przedstawianiu historii czy czerpiąc inspirację z przeszłości.

Nie brakuje także prezentacji związków polsko-francuskich zarówno na poziomie kulturowym jak i politycznym, a także działalności polskiej emigracji, ludowości i poszukiwanie nowoczesnego wyrazu artystycznego.

Początkowo wystawa miała być czynna do 16 maja. Nawet jeśli sektor kultury zostanie objęty zdejmowanymi po majówce obostrzeniami, oznaczałoby to bardzo mało czasu na zwiedzanie. Na szczęście, Muzeum Narodowe w Poznaniu poinformowało o przedłużeniu trwania wystawy o ponad miesiąc – do 27 czerwca.

Muzeum ma nadzieję, że zwiedzający będą mogli osobiście zwiedzać tę i pozostałe wystawy już od przyszłego tygodnia. Na razie wystawy można zwiedzać jedynie online.