Trwa budowa ulicy Miłowita

Trwa budowa ul Miłowita, która rozpoczęła się w ubiegłym miesiącu. Po zakończeniu prac okoliczni mieszkańcy zyskają nową, asfaltową ulicę osiedlową, która zastąpi obecną drogę gruntową.

 

Inwestycja prowadzona jest na odcinku od skrzyżowania z ul. Mścibora do ul. Leszka, która obecnie jest drogą gruntową. Obniża to komfort i bezpieczeństwo podróży, z uwagi na liczne nierówności i dziury, a także błoto po opadach deszczu. W ciepłe dni mieszkańcom dokucza unoszący się z drogi kurz.

W ramach prowadzonych od marca prac ulica zyska dwukierunkową jezdnię z asfaltową nawierzchnią o szerokości 6 metrów. Powstanie także chodnik z płytek betonowych, co zapewni większy komfort i bezpieczeństwo pieszych. Wybudowane będą także zjazdy do posesji, wykonane z kostki betonowej. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, zamontowane będą także progi zwalniające.

Do tej pory wykonawca przeprowadził wszystkie niezbędne prace rozbiórkowe, a także renowację kanału deszczowego, na którym powstały studnie rewizyjne. Obecnie są prowadzone roboty brukarskie i prace związane z budową konstrukcji jezdni.