Internauci grożą medykom i ich poniżają. Dyrekcja złożyła zawiadomienie do prokuratury

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie znieważenia i poniżania pracowników placówki przez część internautów po tym, jak szpital został czasowo przekształcony w placówkę jednoimienną.

 

W czasie wzrostu liczby zakażeń i osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 Szpital Powiatowy w Szamotułach był jedną z tych placówek, które zostały tymczasowo przekształcone w jednostki jednoimienne, leczące wyłącznie pacjentów covidowych. Decyzja wojewody nie spodobała się niektórym internautom, którzy swoją frustrację postanowili wylać w internetowych komentarzach obrażając pracowników placówki i grożąc medykom.

Jak wyjaśnia szpital, w komentarzach znalazły się m.in. groźby śmierci kierowane do pracowników szpitala, wyzwiska i wulgaryzmy kierowane w ich kierunku czy też nieprawdziwe informacje na temat lekarzy i ratowników.

Przedstawiciele placówki podkreślają, że aż ok. 70-75% leczonych pacjentów covidowych to osoby z powiatu szamotulskiego, dlatego frustracja internautów jest tym bardziej niezrozumiała. Z uwagi na formę wypowiedzi, poniżanie i groźby kierowane do pracowników szpitala, dyrekcja podjęła decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury.

Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak złożył w Prokuraturze Rejonowej w Szamotułach wniosek o objęcie ściganiem z urzędu czynu z artykułu 216 § 2 Kodeksu Karnego: „Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

Jak wyjaśnia dyrektor placówki, nie zgadza się na poniżanie szczególnie osób, które od ponad roku walczą z epidemią śmiertelnego wirusa.

Protestuję przeciw poniżaniu ciężko pracujących ludzi. Medycy z poświęceniem walczą z epidemią o zdrowie i życie innych. Sami ryzykują zarażeniem, także swoich rodzin. Są od roku permanentnie przemęczeni i zestresowani. W zmian dowiadują się, że są pederastami i że trzeba ich rozstrzelać. To nie do zaakceptowania. – mówi dyrektor Pawelczak.

Jednocześnie szpital poinformował, że wraz ze spadkiem liczby zakażeń, spodziewane jest stopniowe przywracanie podstawowej działalności placówki w najbliższym czasie.