Kierowcy ignorują znaki i jeżdżą pod prąd na ul. Marcelińskiej

Choć od wczoraj na części ul. Marcelińskiej obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Na jednym z odcinków wprowadzono ruch jednokierunkowy. Jak się okazuje, wielu kierowców nie zwraca jednak uwagi na zmiany i jeździ pod prąd, przez co stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 

Zmiana obowiązuje na odcinku od wjazdu na teren jednostki wojskowej w kierunku ul. Ziętary. Obowiązuje tam ruch jednokierunkowy, a kierowcy nie mogą przejechać z ul. Grunwaldzkiej w ul. Marcelińską przejeżdżając przez ul. Ziętary. Wprowadzono tam także ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Jak się okazuje, pomimo oznakowania i wcześniejszych informacji o zmianach, część kierujących ignoruje zmiany i jeździ na pamięć, zgodnie ze starą organizacją ruchu. Jadący pod prądu stwarzają zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

ZDM apeluje, by zwracać uwagę na bieżące oznakowanie.

Jednocześnie od wczoraj na ul. Marcelińskiej obowiązuje zmieniony sposób parkowania. Po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Polnej do ul. Ziętary wyznaczone zostały równoległe miejsca postojowe.