Pijany prowadził samochód na Jeżycach. Policji powiedział, że jedzie do sklepu po alkohol

Mimo 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował pojazdem, by… pojechać do sklepu i kupić więcej alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został w porę zatrzymany przez poznańskich policjantów.

 

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu podczas patrolowania ulic na Jeżycach zauważyli samochód, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pod wpływem środków odurzających lub alkoholu.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas rozmowy z 33-latkiem, funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Mężczyzna był bardzo szczery z mundurowymi i na pytanie czy spożywał alkohol odpowiedział twierdząco. Co więcej, poinformował, że właśnie jedzie do sklepu, by kupić kolejne napoje alkoholowe.

Przeprowadzone badanie wykazało, że niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został więc zatrzymany, a sprawa została przekazana policjantom z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP Jeżyce.

Za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i do 2 lat pozbawienia wolności.