Przejście podziemne na Golęcinie nabierze koloru. Studenci wykonają tam murale

Szare i ponure przejście podziemne pod ul. Niestachowską zmieni się w najbliższych tygodniach nie do poznania. Ściany zyskają koloru i będą przyciągać wzrok poprzez murale, które przygotują studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Malunki pojawią się na ścianie jeszcze przed czerwcowymi imprezami sportowymi na stadionie lekkoatletycznym na Golęcinie.

 

Pomysł, by szare przejście urozmaicić kolorami poprzez stworzenie murali to efekt rozmów Poznańskich Ośrodków i Rekreacji i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Droga z Sołacza na Golęcin ma być atrakcyjna także pod wiaduktem w ciągu ul. Niestachowskiej. Pomysł poparł Zarząd Dróg Miejskich, które zarządza tym terenem, dlatego jest możliwy do realizacji.

Murale zaprojektowali studenci w ramach zajęć pod opieką swoich wykładowców. Studenci byli podzieleni na sześć zespołów, spośród których trzy pracowały nad malunkiem poświęconym Golęcinowi, a pozostałe miały za zadanie przedstawić swoją wizję Sołacza.

Do realizacji wybrano dwa projekty. Co ciekawe, poza muralami powstały także animacje, które będzie można oglądać po zeskanowaniu kodu QR na ścianach przejścia.

Malowanie murali zaplanowano na maj. Po jednej stronie tunelu pod ul. Niestachowską pojawią się motywy kojarzone z Sołaczem – m.in. park, mostki na Bogdance, łabędzie. Mural zdobiący przeciwną ścianę przypomni poznaniakom, że Golęcin to miejsce, w którym harmonijnie koegzystują sport i natura.

Murale będą gotowe jeszcze przed czerwcowymi wydarzeniami sportowymi na golęcińskim stadionie – Poznań Athletics Grand Prix oraz 97. PZLA Mistrzostwami Polski.