Milionowy pacjent zaszczepiony przeciw COVID-19 w Wielkopolsce

Milionowego Wielkopolanina zaszczepiono przeciw COVID-19 w sobotę w mobilnym punkcie szczepień w Poznaniu. Punkt działa od soboty do poniedziałku na poznańskiej Malcie, można w nim się zaszczepić bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Prowadzone w ramach akcji #ZaszczepSięwMajówkę szczepienia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem; przed mobilnym punktem w sobotę przed południem ustawiła się długa kolejka zainteresowanych.

 

W sobotę zaszczepionych ma być ok. 800-900 osób. Do godz. 11 zaszczepionych zostało 300 osób.

 

Przed godz. 11 wojewoda wielkopolski Michał Zieliński powitał kwiatami młodą kobietę w wojskowym mundurze, która właśnie opuściła punkt szczepień. Szer. Katarzyna Cyprych dowiedziała się, że jest milionową Wielkopolanką, która została zaszczepiona przeciw COVID-19. Zaskoczona, odebrała od wojewody bukiet tulipanów i drobny upominek.

 

“Bardzo się cieszę, że mogłam się zaszczepić, poszło to bardzo sprawnie. Dziękuję za to, że zostało to tak zorganizowane; można było poświęcić wolny dzień na zaszczepienie. Zachęcam wszystkich do zaszczepienia się. To powinien być obowiązek każdego – byśmy mogli wrócić do normalności” – powiedziała dziennikarzom.

 

Kadra medyczna czeka w punkcie szczepień przy trybunie głównej toru regatowego w godzinach od 10.00 do 19.00.

 

“Do naszego województwa trafi łącznie 2,5 tys. dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Poznaniu na ul. Wiankowej” – zachęcały jeszcze przed majowym weekendem służby wojewody.

 

Według harmonogramu, w sobotę i w niedzielę zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze, 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę szczepić się mogą również osoby 30 plus, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

 

Szczepienia wykonują zespoły ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. W akcję zaangażowali się także żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Miejsce szczepień udostępniły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. (PAP)

 

autor: Rafał Pogrzebny