Warta Poznań zagra dziś z Pogonią Szczecin

W sobotę (1.05) Pogoń Szczecin zmierzy się z Wartą Poznań. “Portowcy” po 27 kolejkach mają 50 punktów i zajmują trzecie miejsce w ekstraklasie. Duma Pomorza z pewnością zagra w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy. Z kolei Warta jest rewelacją obecnego sezonu i wciąż ma szansę na grę w europejskich pucharach.

 

– Jesteśmy podekscytowani ostatnimi trzema kolejkami. Nawet w sytuacji, gdy walczymy o dwa z trzech medali. Wciąż mamy cele do zrealizowania. Po pierwsze zdobyć srebro. Po drugie pobić rekord czystych kont w Ekstraklasie. To sprawia, że wszyscy są podekscytowani i nie mogą doczekać się tych meczów – powiedział Konstantinos Triantafyllopoulos.


Druga część sezonu Warty jest fantastyczna. Każdy jest w stanie to zauważyć, bo przeskoczyli z dna na górę tabeli. Zagramy u siebie i nie możemy o tym zapominać. To będzie trudny mecz, jak każdy w ekstraklasie, ale skupiamy się na naszej grze i stylu. Damy z siebie wszystko – stwierdził obrońca.

– To dla nas najszczęśliwsza wieść od 5-6 miesięcy. Nasi kibice wrócą na trybuny i będziemy tu mieli lepszą atmosferę. Wszyscy się z tego cieszą i nie mogą się doczekać, bo będziemy mogli świętować razem z nimi – przekazał Grek.