Płatne parkowanie na kolejnych ulicach Wildy od 4 maja

Po majówce rozpocznie się pobieranie opłat za postój na sześciu ulicach wildeckiej Strefy Płatnego Parkowania. Postój aut będzie płatny na tych ulicach, na których wykonane zostało niezbędne oznakowanie pionowe i poziome.

Zakończyły się prace przy wprowadzaniu nowej organizacji ruchu na obszarze objętym etapami 1 i 2 wdrażania Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie. Od 4 maja br. parkowanie na ulicach: Chłapowskiego, Dąbrówki, Zmartwychwstańców, Langiewicza, Traugutta i Pamiątkowej będzie płatne. W przypadku ostatnich dwóch ulic pobór opłat dotyczy odcinków od ul. 28 Czerwca 1956r. na wschód (w stronę ul. Dolna Wilda). Zmiany w organizacji ruchu zostały wdrożone również na ul. Rolnej od ul. Pamiątkowej do ul. Hetmańskiej oraz Filareckiej i Mielęckiego, ale tam nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych.

Harmonogram dalszych prac

Obecnie prace są prowadzone na obszarze 4 i 5 na Łazarzu. Po ich zakończeniu ekipy wykonawców przeniosą się na Wildę na obszar 3, 4 i 5 zlokalizowany pomiędzy ulicami Przemysłową, 28 czerwca 1956 r., Hetmańską, Fabryczną i Roboczą. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca to prace tam powinny się zacząć już 6 maja od ul. Bergera.