“Zaszczep sie w Majówkę” – trzeci dzień szczepień

Dziś od rana, w mobilnym punkcie szczepień nad poznańską Maltą, ustawiła się kolejka osób oczekujących na szczepienie w ramach akcji „Zaszczep się w Majówkę”. Do godz. 10.00 cztery zespoły medyków ze szpitala miejskiego im. Franciszka Raszei zaszczepiły ponad 200 osób.

Na podanie jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson oczekuje około 150 osób (godz. 10.00). Do wykorzystania jest jeszcze około 1200 dawek. Dziś szczepienia będą prowadzone do pojawienia się „ostatniego pacjenta”. Wczoraj zaszczepione zostały 1024 osoby. Od soboty szczepionkę przyjęło w sumie ponad 2 tysiące osób. Działania szczepienne wspierają organizacyjnie żołnierze z 12 WBOT. Organizatorem akcji jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

 

W niedzielę zaszczepić mogą się 34-latkowie i starsi. W kolejce mogą stanąć także wszyscy, którzy w pierwszym kwartale tego roku wyrazili chęć zaszczepienia się i maja aktywne e-skierowania. Szczepionki podawane w mobilnym puncie nad Maltą to jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson.