Weekendowe prace na ul. Żeromskiego

Trwa budowa ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach, na odcinku pomiędzy ulicami Żeromskiego i Kościelną. W najbliższych dniach prowadzone będą roboty związane z przekopem przez ul. Żeromskiego, przez które konieczne są zmiany organizacji ruchu.

Przekop umożliwi poprowadzenie pod ul. Żeromskiego infrastruktury podziemnej koniecznej przy budowie nowego odcinka ul. św. Wawrzyńca. Wykonawca przewiduje, że prace te będą generować hałas, za co przepraszamy i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość.

Zmiany na ul. Żeromskiego potrwają od soboty 8 maja (od ok. godz. 4 rano) do niedzieli 9 maja (do godz. 22). Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności także w piątek, gdy na ulicy będzie już wykonywana tzw. przewiązka. Umożliwi ona wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu polegającej na zamknięciu części krótkiego odcinka jezdni ul. Żeromskiego na wysokości ul. św. Wawrzyńca. Ulica pozostanie przejezdna w obu kierunkach, a ruch będzie kierowany ręcznie. W sobotę prace skupią się na wschodniej nitce ulicy, więc zamknięty zostanie pas w kierunku ul. Niestachowskiej. Pojazdy będą kierowane na przeciwny pas na wysokości skrzyżowania ul. Żeromskiego z św. Wawrzyńca i Niestachowską.

W niedzielę sytuacja się odwróci. Ekipy budowlane przeniosą się na zachodnią nitkę, przez co pojazdy poruszające się w stronę ul. Przybyszewskiego i Dąbrowskiego kierowane będą na jezdnię prowadzącą w przeciwnym kierunku. Po zakończeniu robót jezdnia w miejscu przekopu zostanie odtworzona. 

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.