Dziś bieg charytatywny Wings for Life. Adam Małysz będzie gonił zawodników… zdalnie!

W niedzielę o 13:00 wystartuje charytatywny bieg Wings for Life. Zyski z opłat startowych będą przeznaczone na badania nad odnalezieniem metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Przewodnim hasłem akcji jest “Pobiegnij dla tych, którzy biegać nie mogą”

 

W tym roku ze względu na pandemię każdy będzie mógł pobiec indywidualnie po zainstalowaniu na smartfonie aplikacji Wings for Life World Run. Ambasadorami biegu są znani sportowcy, m.in. Adam Małysz, Monika Pyrek czy Joanna Jóźwik. To właśnie były skoczek narciarski zwykle zasiadał za kierownicą samochodu pościgowego podczas wydarzenia w Poznaniu i gonił zawodników. W tym roku będzie to wyglądało nieco inaczej.

Każdy pobiegnie z aplikacją, która będzie gonić uczestników. Użyczyłem tam swojego głosu, więc o tyle będzie dziwnie, że ja też pobiegnę i sam siebie będę gonił. To dla mnie nowe wyzwanie. Co jakiś czas jest przypomnienie, że zbliża się samochód – wyjaśnił Adam Małysz – Jesteśmy ludźmi dobrego serca. Zawsze jesteśmy za swoimi, ale też lubimy pomagać. Popatrzmy choćby na akcje Jurka Owsiaka, gdzie potrafimy się zebrać i zrobić coś dużego. Tak samo jest w biegu Wings for Life. Jeśli trzeba pomóc, to Polak jest pierwszy do tego. Ja jestem szczerze z tego dumny