Kolejne zakażenia wśród uczniów poznańskich szkół. Całe klasy wysyłane są na kwarantannę

Choć dopiero od tygodnia najmłodsi uczniowie znów uczą się w szkolnych ławkach to do poznańskiego sanepidu zgłaszane są kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w szkołach. Każdorazowo zakażenie nawet jednego ucznia odczuwa cała klasa.

 

Nowy tydzień przyniósł kolejne informacje o zakażeniach w szkołach podstawowych, do których od 4 maja powrócili uczniowie klas 1-3. Dziś poznański sanepid poinformował o nowych przypadkach zakażeń odnotowanych w SP 10 i SP 54 w Poznaniu oraz SP 2 w Murowanej Goślinie.

W każdym z tych przypadków obecność wirusa Sars-CoV-2 potwierdzono u ucznia. Jak przyznaje sanepid, w przeciwieństwie do wrześniowego powrotu do szkół, gdy wirusa częściej odnotowywano u nauczycieli, tym razem wszystkie zakażenia do tej pory dotyczą dzieci.

Sanepid uspokaja, że na razie nie stwierdzono nigdzie ogniska epidemiologicznego, a przypadki mają charakter pojedynczy. Każdorazowo jednak cała klasa, do której uczęszczała osoba zakażona, trafia na 10-dniową kwarantannę, liczoną od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym.

Kolejne przypadki zakażeń wśród dzieci podnoszą coraz więcej pytań w związku z planowanym wprowadzeniem od przyszłego tygodnia nauczania hybrydowego także w starszych klasach szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Część osób spodziewa się wzajemnego zakażania się uczniów, szczególnie, że obecnie diagnozowane będą coraz częściej przypadki zakażeń związane z m.in. wyjazdami na majówkę.